tel. +48 502 307 337
tel. +48 662 44 42

Facebook Pogodny Skwer

Mieszkanie dla Młodych MDM

Mieszkanie dla Młodych MDM

Pogodny Skwer to możliwość zakupu mieszkania w korzystnym programie: „Mieszkanie dla Młodych” czyli: MDM.

Mieszkanie dla Młodych to program, który wszedł w życie 1 stycznia 2014 roku i jest regulowany ustawą z dnia 27 września 2013 roku. Nie jest to pierwszy projekt rządowych dopłat, poprzedzała go Rodzina na Swoim, która zakończyła się pod koniec 2012 roku.

Zadaniem dopłaty jest pomoc młodym ludziom w zakupie pierwszego lokalu mieszkaniowego lub domu jednorodzinnego. Wysokość dofinansowania zależy od sytuacji życiowej beneficjenta, a kwota rządowego wsparcia z programu Mieszkanie dla Młodych może zastąpić wkład własny lub go uzupełnić.

By móc skorzystać z programu MdM, beneficjenci oraz wybrana przez nich nieruchomość muszą spełnić szereg warunków określonych w ustawie. Kryteria stawiane przez ustawodawcę nie są zbyt wymagające, dlatego na pewno warto rozważyć zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Program Mieszkanie dla Młodych został przewidziany do końca września 2018 roku. To szansa na zakup nowego mieszkania, ale także tego z rynku wtórnego. Dzięki licznym nowelizacjom w ustawie, rządowy program bije rekordy popularności. Świadczy o tym ilość wniosków, które spływają i ogromne zainteresowanie dofinansowaniem. Bez wątpienia, publiczne wsparcie pomogło już dziesiątkom tysięcy Polaków i jeszcze długo będzie wspierać przy zakupie pierwszego lokum.